22 травня Чернігівський обласний центр народної творчості організував семінар-практикум з вивчення вишивки «Вишивана краса України, неповторний Чернігівський край». У семінарі взяли участь представниці кафедри АДС викладач О. Ю. Гаврик та доцент О. І. Пономаревська. Вивчення етнографічної спадщини Чернігівщини є одним з важливих векторів наукових досліджень кафедри, оскільки становить ядро майбутніх архітектурних та дизайнерських проєктів у освітній діяльності.
Директорка центру Надія Петрівна Заваліна докладно розповіла про особливості вишивки Чернігівського краю, а старший науковий співробітник сектору фондів Чернігівського обласного художнього музею імені Григорія Галагана, Світлана Михайлівна Курач, пояснила про умови зберігання та догляд за старовинними вишиванками.
Продовження цього заходу відбулося на базі музею старожитностей етнографа і краєзнавця Юрія Дахна у с. Москалі Михайло-Коцюбинської ОТГ. Незабутні враження учасники семінару отримали від знайомства з його унікальною колекцією українських старожитностей, зокрема з регіональними особливостями вишивки Чернігівщини. Під час відвідин було оглянуто колекцію вишивки (сорочки, хустини, скатертини, рушники, килими), знарядь праці, побуту, народного одягу, ткацтва, які розміщенні у декількох селянських хатах, що стали, завдяки невтомній праці родини Дахно, експозиційними залами. Ці експонати надихають на подальші дослідження та нові проекти, які матимуть своїм осердям народну культуру і мистецтво.
О.І. Пономаревська