Відбудуємо Україну разом! Зустріч з міжнародним старшим консультантом з реконструкції міст України, директором  Thought Group (Сантьяго, Чилі)

Відбудуємо Україну разом!

Зустріч з міжнародним старшим консультантом з реконструкції міст України, директором  Thought Group (Сантьяго, Чилі), архітектором Крістіаном Альфредо Віттігом Греллем.

Вподовж квітня і травня наші студенти  архітектурного та дизайнерського відділень мали унікальну можливість зустрітись та поспілкуватись з чудовим архітектором, волонтером з відбудови України чилійським архітектором Крістіаном Альфредо Віттігом Греллем, людиною з великим серцем.

Як відомо, Київщина та Чернігівщина стали регіонами, що дуже постраждали від  російського широкомасштабного  вторгнення в Україну. Тут були зруйновані школи, бібліотеки, стадіони, дитячі садочки, житлові будинки, пам’ятки архітектури, але щонайгірше – загинули люди.

Фактично одразу після деокупації й звільнення цих регіонів розпочались процеси, що мають сприяти відновленню та відбудові Київщини та Чернігівщини. Як відомо була створена Інвестиційна рада Ірпеня, що закликала українських та зарубіжних архітекторів доєднатися до відбудови міста. На першу нараду приїхало 150 архітекторів, і відтоді розпочався проєкт Irpin Reconstruction Summit. Всіх, хто відгукнувся, було розподілено на кілька робочих груп, і за два тижні ці групи напрацювали ескізні пропозиції реконструкції міста.

Одночасно була сформована міжнародна консультативна рада, до складу якої увійшли президент Ради зеленого будівництва Італії Марко Марі, італійський архітектор Стефано Боері, чилійський архітектор Крістіан Альфредо Віттіг Грелл, нідерландський архітектор і урбаніст японського походження Хірокі Мацуура.

Зокрема Крістіан Альфредо Віттіг Грелл очолює Thought Group Chile, групу архітекторів, які працюють над відновленням України й невпинно працюють над відбудовою українських міст, зокрема Ірпіня та Чернігова, місць, які зазнали великих руйнувань. Ця група пропонує інноваційні комплексні інфраструктурні та містобудівні рішення.

Отож студентам НУ «Чернігівська політехніка» пощастило з перших рук почути і побачити процес створення  нових архітектурно-дизайнерських проєктів, адже Крістіан Альфредо Віттіг Грелл запропонував нам провести чотири зустрічі-лекції на теми:

  1. Проєкт Меморіалу цивільним жертвам бійні в Ірпіні та Бучі.
  2. Проєкт Нової публічної бібліотеки міста Ірпінь.
  3. Проєктні пропозиції Нового будинку культури в с.Іванівці (Чернігівщина) .
  4. Формування інноваційного креативного способу мислення чилійських архітекторів в процесі професійної діяльності та в умовах навчання: “Новий чилійський спосіб мислення та викладання архітектури”.

Викладачі і студенти кафедри архітектури та дизайну середовища Національного університету «Чернігівська політехніка» щиро вдячні пану Крістіану  за прочитані лекції  6 квітня та 4 травня про авторський проєкт Меморіалу цивільним жертвам бійні в Ірпіні та Бучі та  проєкт Нової публічної бібліотеки міста Ірпінь. Усі були в захваті від доповіді, під час якої було продемонстровано практично весь цикл архітектурно-проєктної творчості – від ідеї в ескізах до детальних архітектурних креслень та візуалізацій меморіального комплексу. Без сумніву, цей досвід є особливо цінним для нас, оскільки тільки обмін професійними та культурними традиціями і цінностями дає можливість збагачуватися духовно і набувати нового професійного досвіду в галузі архітектури і дизайну.

 

З нетерпінням будемо чекати нових зустрічей!

    О.І. Пономаревська